Після повернення Запорізької АЕС під законний контроль України, робота об’єкта стане можливою лише після виконання перевірок за 27 програмами з безпеки, що розроблені АТ "НАЕК "Енергоатом" та узгоджені з Державною інспекцією ядерного регулювання України (ДІЯРУ).
"Перезапуск окупованої Запорізької атомної електростанції під контролем росії буде небезпечним. А Україні знадобиться до двох років у мирний час у разі відновлення контролю над станцією", - заявив очільник "Енергоатому" Петро Котін The Guardian.
За його словами, необхідно, зокрема, виконати програми ревізії ядерного палива в активних зонах реакторів, оскільки шестирічний "проєктний термін" перебування тепловиділяючих збірок у реакторах сплинув.
Як пояснив CEO, у цілому існують серйозні проблеми, які необхідно вирішити до відновлення безпечного виробництва електроенергії на ЗАЕС – це, зокрема, недостатня кількість охолоджувальної води, персоналу та вхідного електропостачання. Також наразі АЕС перебуває у небезпечної ситуації, враховуючи, що станція використовувалася як військова база з розташуванням військової техніки, а також із імовірним розміщенням зброї і вибухових матеріалів.
Своєю чергою, як зазначила The Guardian з посиланням на Міністерство енергетики США, Запорізька АЕС експлуатується невідповідним і недостатньо підготовленим персоналом, а чисельність персоналу на станції становить менше третини від довоєнного рівня. Американські джерела також пояснили, що українські реактори, хоча й спочатку були реакторами радянської конструкції типу ВВЕР, розвивалися інакше, ніж їхні російські аналоги, і особливо це стосується систем безпеки. Фахівці, які пройшли російську підготовку і прийшли на заміну українському персоналу, не мають досвіду експлуатації українських аналогів.
Водночас, як доповнили в The Guardian, на Запорізькій АЕС необхідно побудувати насосну станцію, оскільки охолоджувальної води для експлуатації реакторів станції, у випадку відновлення їх роботи, буде недостатньо. У червні 2023 року російські війська зруйнували дамбу Каховської ГЕС нижче за течією Дніпра, що призвело до припинення безперешкодного постачання необхідної води для охолодження реакторів ЗАЕС.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023